Szukasz dobrego hostingu? Postaw na niezawodność i bezpieczeństwo

Szukasz dobrego hostingu? Postaw na niezawodność i bezpieczeństwo

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować dobry hosting dla firm?

Hosting internetowy – wybierz prędkość i bezpieczeństwo

Hosting, zwłaszcza ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, pewny, szybki i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (dedykowany, VPS, w chmurze, lub współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Powinno się wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się niezawodny hosting dla firm?

W przypadku hostingu dla firm nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się słabą jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami Polski i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Ważne, żeby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była też stosunkowo szybka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się ognia), a backup danych powinien być wykonywany regularnie.