Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszą przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może zostać zastosowany ban od Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych negatywnych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie ogromnej ilości odnośników kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Naruszają one reguły uczciwego SEO stworzone przez grupę Google, gdyż manipulują miejscem strony w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie artykułów sponsorowanych przesyconych sztucznymi odnośnikami. Występuje także proces kupowania linków, co skutkuje założeniem filtra. Kiedy nierzetelne metody zostaną wykryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się ze znacznym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 40 podstron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że kiedy na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o reaktywowanie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie daje pełnego powodzenia. Jeśli chcemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej. Specjaliści automatycznie zdiagnozują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko prestiżowym agencjom.