W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

Co warto wiedzieć o magnetoterapia urządzenia?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny, rzadko stosowany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]