Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Lśniące i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – znakomite rezultaty już po kilku sesjach

Czyszczenie zębów po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (pasty, paski, woski), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są obecnie najczęściej wybierane? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne rezultaty już po 3 sesjach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu oznacza się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Kluczowy jest także dobór właściwego odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Świetne rezultaty przynosi również wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.