Polskie urządzenie do wczesnej diagnostyki raka piersi

Polskie urządzenie do wczesnej diagnostyki raka piersi

Szukasz informacji o wczesnym diagnozowaniu raka piersi? Dobrze trafiłeś!

Nowotwór piersi jest chorobą, która każdego roku dotyka ponad milion kobiet na całym świecie. W dużym odsetku casusów ten nowotwór złośliwy diagnozowany jest zbyt późno, co kilkukrotnie potęguje niebezpieczeństwo przerzutów na inne organy (m.in. płuca bądź układ kostnyczy wątrobę), jak również zgonu. Pomimo, iż od dziesiątek lat organizowanych jest wiele kampanii mających na celu rozpowszechnianie systematycznych badań prowadzących do wczesnego zdiagnozowania raka piersi, cały czas z powodu tego nowotworu umiera rok w rok setki tysięcy osób, i to nie tylko kobiet.

Gęste piersi a problemy z diagnozowaniem raka piersi

Jednym z powodów problemów z rozpoznaniem raka piersi na początkowym etapie jego rozwoju są tzw. gęste piersi. Wyróżniają się one tym, iż dominuje w nich tkanka gruczołowa nad tkanką tłuszczową. Wykrycie guzków w gęstych piersiach jest znacznie bardziej skomplikowane – anomalie w tkance są praktycznie niewidoczne, bowiem zarówno guzzmiany nowotworowe, jak i gruczoły, oznaczone są na rezultatach badań mammograficznych białą barwą. Zmiany ciężko także poczuć w badaniu dotykiem. Statystyki są zatem bezwzględne – kobiety posiadające gęste piersi są wielokrotnie bardziej narażone na raka piersi, a sam guz nowotworowy wykrywany jest u nich w wielu przypadkach w później fazie rozwoju, co drastycznie zmniejsza szanse efektywnej terapii.

Urządzenie diagnostyczne AILIS umożliwi szybsze oraz tańsze diagnozowanie raka piersi

Start-up medyczno-technologiczny AILIS zaprojektował urządzenie rozpoznające zmiany rakowate – także te najmniejsze – u kobiet posiadających gęste piersi. System badania tkanek piersi użyty w urządzeniu AILIS bazuje na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Za sprawą obrazowania układu naczyń krwionośnych i przedwczesnego wykrywania zaczynającego się procesu angiogenezy, dysponuje ona wysokim potencjałem wczesnego diagnozowania raka piersi. Badanie z użyciem tego aparatu gwarantuje kobietom pełny komfort: przebiega bezdotykowo, bez obecności osób trzecich, a przy tym trwa jedynie kilka minut. W metodzie wypracowanej przez AILIS analizą wyników badania zajmuje się sztuczna inteligencja. Lekarz r analizuje tylko przypadki, gdzie diagnoza wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu. Rozpowszechnienie systemu opracowanego przez zespół AILIS pozwoli w nieodległej przyszłości na tańsze i szybsze diagnozowanie raka piersi.

Nasze dane teleadresowe:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków