Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Odszukaj wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą Ci w terapii małżeńskiej UK.

Każda para może przechodzić najróżniejsze problemy. Na szczęście obecnie można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Doskonałym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę posiadającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może okazać się pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z bardzo różnymi kłopotami. Specjalista pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niewiernością jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż w takich sytuacjach często niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie problemów zdrowotnych małżonków lub ich dzieci. Jest przydatny w sytuacji, gdy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie potrafią rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać problemy oraz scementować związek. Poprawia się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale także oferowanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się odkrycie przyczyn leżących u podstaw małżeńskich problemów. Pary, które przeszły terapię małżeńską zdobyły wiedzę potrzebną do tego, aby bardzo dobrze pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że dzisiaj bez trudu wyszukamy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia terapię oraz zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Także na emigracji można powalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a z jej pomocą partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339