Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o laserowej korekcie wzroku, uzyskasz na voigtklinikaoka.pl.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w przeróżnych zawodach oraz wygoda na co dzień – to jedynie kilka z powodów, które nakłaniają ludzi do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy wciąż rośnie, do czego przyczynia się z pewnością lepsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz niesłychanie nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań. Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, że nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych problemów, bowiem stanowią czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.

Korekta laserowa wzroku – precyzja i niska inwazyjność

Korekcja laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać fenomenalne rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można natomiast wyeliminować problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie pulsy światła podczerwonego. Umożliwia to wykonanie dokładnego kształtowania, a jednocześnie redukuje ryzyko uszkodzenia innych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia dużo czynników. Najistotniejsze to w szczególności dokładność, niska inwazyjność, efektywność oraz nikłe ryzyko powikłań. Warto napomknąć też o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – są również przeciwwskazania

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż w niektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, karmienie piersią oraz ciążę, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]