Bezbolesne leczenie kanałowe

Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym tematem. Obecnie natomiast, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – co najważniejsze – skuteczne środki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować pacjentom, iż leczenie będzie w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne zawsze, gdy rozwinie się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich sprzętów, dzięki czemu stomatolog jest w stanie dotrzeć do najgłębiej położonych tkanek uzębienia. Dobrze jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, nierzadko naprawdę złożonych technologicznie sprzętów. Których?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Oprócz sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do ekranu w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując prawie całkowicie ryzyko różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy stosują także specjalne narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie zabiegu i poprawienie komfortu leczonego.

Refundowane leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie we wszystkich sytuacjach będzie ono refundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono niezbędne, warto udać się do lekarza dysponującego odpowiednimi narzędziami i wcześniej sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.