Wynajem prywatnego detektywa

Wynajem prywatnego detektywa

Kim jest detektyw? Ta specjalność rozwija się od XIX wieku, a użycie niezwykłych i intrygujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego, logicznego myślenia i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Taka postać dedukcji ma na celu zidentyfikowanie właściwych konkluzji na podstawie zebranych dowodów, faktów, przesłanek. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć duże znaczenie w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres czynności detektywa

Korzystanie z usług prywatnych detektywów staje się coraz bardziej powszechne. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda charakterystyczna przesłanka czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie weryfikacji wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest uzasadnić nasze racje i motywy. W celu ochrony własnych interesów wiele oszustw jest maskowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przeinaczone. Jedynie detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.