Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Dopilnowanie księgowości w małych firmach jest często źródłem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na stałe, a ich właściciele nie zawsze umieją rzetelnie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część z nas – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, zyskamy pewność, że następstwem możliwych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się tylko jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zazwyczaj oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają stosowne uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie delegacji.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]