Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest również to, że nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.