Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Więcej szczegółów o drukarka 3D usługi.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana głównie do inżynierów, konstruktorów, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wykonanego w technologii PolyJet, SLA, SLS, DMLS, i FDM, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów, bardzo wąskich ścianek oraz detali.

Druk 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne atuty tej techniki wydruku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak również opcja wykorzystania filamentów w ogromnej gamie barw. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej metody druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]