Trwałe i estetyczne balustrady ze stali nierdzewnej

Trwałe i estetyczne balustrady ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest jednym z najpowszechniejszych stopów, na co wpływ w głównej mierze mają jej właściwości. Właściwy dobór składników stopu sprawia, iż wytworzone z niej przedmioty są odporne na utlenianie się, z tego powodu mogą być używane przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a także tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W połączeniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej perfekcyjny materiał do wytwarzania elementów wyposażenia wnętrz i wszelkiego rodzaju balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – odporne na rdzę

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały ogromną popularność – odnajdziemy je zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach publicznych. Własności tego stopu są szczególnie ważne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie rdzewieją one nawet w niezwykle zawilgotniałym środowisku, zatem wystarczy im sezonowa konserwacja i na lata zatrzymują swój ładny wygląd. To dlatego świetnie łączą się z nowoczesnym designem. Znakomicie prezentują się w towarzystwie dekoracyjnego betonu, przeszkleń, a nawet drewnianych elewacji.

Poręcze ze stali nierdzewnej – łatwa i błyskawiczna pielęgnacja

Stal to doskonały budulec do tworzenia poręczy do wnętrz budynków – głównie tych zaprojektowanych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Ci, którzy zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej docenią także ich szybkie mycie bez konieczności zastosowania profesjonalnych środków oraz łatwość ich konserwacji. Odporność na korozję powoduje dodatkowo, że z tego materiału można wytwarzać mocne i stylowe uchwyty do saun oraz łazienek zaadaptowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź drabinki do basenów.