To projekty budowlane muszą zawierać

To projekty budowlane muszą zawierać

Projekty budowlane Kraków. Dowiedz się, kto je dla Ciebie sporządzi

Ciężko znaleźć istotniejszą inwestycję niż wzniesienie mieszkania. Powinniśmy przy tym zdać sobie sprawę, iż nie będzie to łatwe zadanie, a szczególne problemy wiążą się z dopełnieniem wszystkich oficjalnych spraw. W pierwszej kolejności należy postarać się o pozwolenie na budowę – a będzie wydane, kiedy okażemy projekt budowlany. Dokument powinien być przygotowany przez architekta, a jego treść regulują odpowiednie przepisy. Co zatem powinno być w nim zawarte? Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – treść

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na specjalnej mapie podpisanej przez geodetę i posiadać rozkład istniejących i planowanych obiektów , a także instalacji gazowych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte także informacje o punkcie przechowywania śmieci, rozmieszczeniu zieleni i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty budowanych domów, a często także oświadczenia podmiotów dystrybuujących media. W szczególnych przypadkach konieczne okaże się także dodanie wyników badań podłoża.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane są potrzebne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że każda budowa musi przebiegać w myśl planu określonego w tym projekcie, zaś wszystkie niezgodności mogą stać się powodem jej nieodebrania.

Nasze dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]