Rzeźba do ogrodu – sztuka w przestrzeni prywatnej

Rzeźba do ogrodu – sztuka w przestrzeni prywatnej

Rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na terenach publicznych, ale też na prywatnych posesjach. Którą techniką się je wykonuje? Kto na ogół kupuje fontanny w formie ozdobnej figury oraz rzeźby do ogrodu?

Rzeźby do ogrodu – nieprzeciętna metoda kompozycji przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularnym sposobem na aranżację prywatnych ogrodów i przestrzeni miejskiej. Dzisiaj ogromnym popytem cieszą się kreatywne rzeźby wykonane poprzez odlew, których kształt został opracowany na podstawie preferencji klienta, jego upodobań, a także wielkości ogrodu. W obszernych przestrzeniach świetnie sprawdzą się większe, monumentalne figury, które chwytają za serce swoim majestatycznym charakterem. W mniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast ustawianie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają między pomnikami w stylu minimal albo wprost na odwrót – postawić na barokowe ornamenty. Wybór właściwej figury musi zależeć od stylu ogrodu i tego, jaki efekt chcemy finalnie osiągnąć. Szerokim zainteresowaniem cieszą się także oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie są świetną formą aranżacji przestrzeni.

Kto kupuje nowoczesne rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to wyraz artystycznej ekspresji i jest zamawiana przez klientów różnego typu. Bardzo dobrze komponuje się w parkach, miejskich ogrodach, lasach, może także być dekoracją posesji przy muzeum, placówce naukowej, hotelu, gmachu ministerialnym czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują również klienci indywidualni, którzy chcą stworzyć we własnym ogrodzie niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na zabytkowe lub zdecydować się na minimalistyczną rzeźbę, która zaakcentuje nowoczesny charakter ogrodu. Popularne stają się także imponujące rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić imponujące dopełnienie ogrodu w stylu azjatyckim.