Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien Warszawa - usługa dla Ciebie.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – żeby przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek także zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje kłopoty z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać fachowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]