Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz także posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie czasu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – unikać alkoholu, gorących potraw i papierosów. Ważne jest także wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zwalczają opuchliznę oraz ból.

Implantologia – jak wybrać lekarza

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia pacjentów – z tego względu tak istotne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i trudności zdrowotnych? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi opiniami poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne informacje.