Parking długoterminowy przy lotnisku – o co chodzi?

Parking długoterminowy przy lotnisku – o co chodzi?

Przelot samolotem startującym z innego lotniska potrafi stać się przyczyną sporych problemów. Najpoważniejszym będzie z pewnością sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie znaleźliśmy ciekawych połączeń autobusowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dotrzeć na lotnisko swoim autem. Wiąże się to niestety z potrzebą zaparkowania auta we właściwym miejscu – czyli takim, w którym nie będziemy bać się mandatu lub złodziei. W takich przypadkach trafionym rozwiązaniem będzie z pewnością rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym zatem polega ta usługa? Czego wybierając ją powinniśmy oczekiwać?

Reguły korzystania z parkingu długoterminowego

Reguły korzystania z tej usługi będą naprawdę łatwe – stanowisko na parkingu możemy najczęściej zarezerwować przez internet. W oknie na stronie parkingu musimy tylko wybrać właściwy termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miasta z portem lotniczym stanowisko będzie już przygotowane, zaś w większości sytuacji firma zagwarantuje nam także transport do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie jest związany ze sporymi wydatkami – doba postoju to bowiem wydatek kilkunastu złotych, ale warto zaznaczyć, że kwoty będą tym niższe, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Mocne strony parkingu długoterminowego

Najistotniejszym z atutów zaparkowania samochodu na parkingu długoterminowym będzie to, iż są to obiekty strzeżone – nie musimy więc martwić się bezpieczeństwem stojącego samochodu, który poza tym w tym czasie będzie dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj świadczą też wiele usług opcjonalnych, a te z pewnością ułatwią nam zaplanowanie wyjazdu – między innymi opisany już transfer czy też opcję dopompowania opon i podładowania akumulatora po długotrwałym postoju. Przed wylotem zazwyczaj mamy również sposobność zważenia walizki i tym samym uniknięcia dodatkowych opłat.