Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do zwyczajnego zbiornika na odpady. Przyczyny tych zakazów są rozmaite – czasem odpady są zwyczajnie za duże, czasem zabraniają tego obowiązujące w naszym kraju przepisy. Co zrobić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy przewieźć je do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. W każdej gminie powinien pracować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miejscowościach niekiedy mamy możliwość wybierać jeden z wielu punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla tych, którzy posiadają swoje auto i dużą ilość niewykorzystanego czasu. Reszta słusznie zrobi, postanawiając o wynajmie kontenera na śmieci.

Renowacje i sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener na śmieci?

Niestandardowe odpady generowane są w trakcie różnorodnego typu prac. Najczęściej są to przebudowa nieruchomości i – idzie z reguły o spore ilości gruzu, ale też pudeł po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera jest również znakomitym wyjściem, jeżeli postanawiamy o sprzątaniu strychu – wówczas zgromadzimy w nim wszystkie niepotrzebne od dłuższego czasu zepsute urządzenia, sprzęty oraz zbutwiałe meble. Porządkowanie strychów czy prace budowlane staną się znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera będzie prowadzić specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez potrzeby wyczerpującego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu powierzyć kontenerowy wywóz śmieci i sprzątanie strychów lub piwnic?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale również wywóz różnych odpadów, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o ustalonej pojemności, który ten w czasie określonym w umowie zapełnia zniszczonymi sprzętami bądź odpadami budowlanymi. Kontener jest później wywożony z posesji, a zgromadzone odpady transportowane są do miejsca, w którym zostaną zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.