Nie obawiaj się wizyt u chirurga dentysty

Nie obawiaj się wizyt u chirurga dentysty

Nie wszystkie schorzenia zębów i dziąseł mogą być uleczone podczas standardowych zabiegów dentystycznych. Jeśli te sposoby leczenia okazują się nieefektywne, dentysta podejmuje decyzję o rozpoczęciu leczenia z wykorzystaniem technik chirurgii stomatologicznej. Chociaż ta nazwa dla wielu pacjentów brzmi przerażająco, to współczesna medycyna dysponuje środkami i technologiami, które sprawiają, iż nawet bardzo trudne zabiegi są dla pacjenta zupełnie bezbolesne, a powikłania zdarzają się sporadycznie.

Czym zajmuje się chirurg dentystyczny?

Do zabiegów najczęściej prowadzonych przez dentystę chirurga należą ekstrakcje zębów oraz usunięcie ich części (przykładowo wierzchołków korzeni lub całych korzeni). Takie zabiegi wykonuje się, gdy zęby są w złym stanie – w szczególności na skutek często powtarzających się stanów zapalnych lub zaawansowanej próchnicy. Chirurg dentysta zajmuje się ponadto podcinaniem wędzidełka, jak również zabiegami mającymi na celu odbudowę różnych części przyzębia – np. sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do chirurga stomatologa należy ponadto zgłosić się w celu przygotowania jamy ustnej do założenia protezy.

Chirurg dentysta zadba o efektywne znieczulenie

Zabiegi, którymi zajmuje się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilka lat temu mogły kojarzyć się z odczuwaniem bólu. W dzisiejszych czasach jakkolwiek dostępne są środki, zupełnie eliminujące nieprzyjemne odczucia. Ponadto pacjenci, którzy chorobliwie boją się zabiegów dentystycznych, mogą otrzymać dodatkowe leki uspokajające, a nawet zdecydować się na zabieg wykonany w stanie pełnej narkozy.