Naprawa lodówek czy kupno nowego sprzętu?

Naprawa lodówek czy kupno nowego sprzętu?

Najczęstsze usterki lodówek to przede wszystkim za małe temperatury, dokuczliwe postukiwanie oraz brak szczelności. Co ważne, takie awarie czasem wynikają po prostu z nieprawidłowego ustawienia – wówczas musimy jedynie przenieść lodówkę. Jeśli natomiast przyczyna usterki jest efektem eksploatacji podzespołów, niezbędna okaże się wizyta w warsztacie. Ile na nią wydamy? Kiedy naprawa lodówek okaże się dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Najbardziej podatnymi na usterki częściami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich powodem jest nieprawidłowe używanie sprzętu. Do środka nie powinniśmy wszak chować potraw ciepłych, zaś otwierając ją musimy wiedzieć o tym, aby domknąć wnętrze. Jeżeli chodzi o lodówki dla sklepów, warto wyposażyć je w siłowniki. Zbyt niska efektywność silnika wpływa także na pracę zamrażalki. Pamiętajmy, iż w przypadku zauważenia usterki nie powinniśmy serwisować lodówki samodzielnie. O wiele słuszniej zrobimy powierzając to serwisantów, otrzymując w ten sposób gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – wydatki

Wydatki na naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną kwotę zapłacimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą okazać się większe. Niemniej jednak koszt naprawy popularnych awarii jest bardziej opłacalny niż kupno nowej lodówki.