Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

W gabinetach lekarskich czy też salonach kosmetycznych, w kuchniach, i zakładach wytwarzających artykuły spożywcze nadzwyczaj ważne jest zachowanie absolutnej czystości. To wymaga nie tylko zastosowania rygorystycznych procedur i użycia preparatów dezynfekujących, ale też właściwego wyposażenia. Meble i przybory użytkowane w takich punktach nie mogą pochłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna umożliwiać natychmiastowe i gruntowne czyszczenie oraz odkażanie. Z tej przyczyny wszędzie tam, gdzie istotna jest higiena, najlepiej sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej – blaty, regały, okapy

Meble ze stali nierdzewnej są nader często wykorzystywane w piekarniach, przetwórstwie spożywczym oraz restauracjach. W zapleczach kuchennych stołówek czy lokali gastronomicznych stosuje się m.in. blaty,regały do składowania produktów i stoły. Poza nimi należy napomknąć o zmywakach i okapach, a także wszelkiego typu stojakach używanych do wyrastania chleba. Ergonomiczne wykorzystanie lokalu ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można z ich użyciem urządzić praktyczną kuchnię nawet na niewielkiej przestrzeni.

Branża medyczna również korzysta z mebli ze stali nierdzewnej

Planując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia także potrzeby gabinetów medycznych i kosmetycznych. Tu w szczególności ważne są stoły i regały umożliwiające sterylne składowanie narzędzi oraz preparatów używanych podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszystkim wymogom stawianym w stosunku do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na utrzymanie higieniczny, są wytrzymałe i dobrze się prezentują.