Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu szczególnie o te, które wytwarzamy w toku różnego typu remontów, opróżniania poddasza bądź piwnicy oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także zdjęte panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera w określone miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.