Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Remont mieszkania, prace w ogrodzie, sprzątanie piwnicy bądź strychu, przebudowa czy też budowa domu – co łączy te, z pozoru kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się duże ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zorganizować przewozu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to również najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, parkingów czy boisk.