Jakie usługi oferują biura rachunkowe?

Jakie usługi oferują biura rachunkowe?

Prowadzenie swojej firmy to odpowiedzialne przedsięwzięcie wymagające wzięcia pod uwagę mnóstwa czynników. Przeoczenie nawet jednego z nich może skończyć się wielkimi reperkusjami. Pośród tych naprawdę istotnych wymienić należy księgowość, więc mnóstwo przedsiębiorstw stawia na utworzenie specjalistycznego działu do spraw księgowości. Jakkolwiek zdecydowanie tańszym wyjściem jest wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego dzisiaj nie stanowi żadnej trudności.

Jakiego typu pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające obecnie na terenie naszego kraju dysponują wyjątkowo rozległą oferta. Chętnie podejmują się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę płacową i kadrową. Są w stanie reprezentować firmę przed fiskusem, GUS, czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wykonują różnorodne sprawozdania finansowe i oferują porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi także rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Mnóstwo biur rachunkowych poszerza znacznie swoją ofertę, np. przez przygotowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie w przypadku firm zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Uruchamianie w firmie wydziału księgowego nie jest rozwiązaniem zbyt dobrym. Zdecydowanie lepiej jest postawić na zlecenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to szczególnie polecane w przypadku małych fundacji, firm oraz stowarzyszeń, ponieważ jest to naprawdę bardziej opłacalne rozwiązanie, a ponad to wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Dzisiaj odszukanie solidnego biura rachunkowego wykonującego usługi na najwyższej nie jest trudne.

Nasze dane teleadresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]