Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

komunia kraków

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo oczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, bowiem to często pierwsza naprawdę duża impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są jedynie na nim. W związku z tym rodzice pragną, by ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Sala na komunię – zarezerwuj natychmiast jak będzie ogłoszona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy podejmą rodzinę we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wtedy, gdy urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkość. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy czasem do stu gości, zatem zwykle odbywają się w restauracjach bądź salach weselnych. Jeśli pragniemy wynająć najlepszą salę, zalecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie ustalona data komunii. W okresie komunijnym poważnym problemem może stać się też zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, stąd polecamy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu menu na komunię. Istotne jest także to, aby sala na komunię umiejscowiona była tak, by dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zadbaj o fotografie na pamiątkę

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też późniejszą zabawę gości. Zwyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi wnętrzami. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora grupa, radzimy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne kupią upominki dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, np. zabawek militarnych czy quada.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]