Jak wybrać auto do ślubu?

Jak wybrać auto do ślubu?

Z pewnością niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka jest zawarcie związku małżeńskiego. Wszystko powinno być w tym dniu zapięte na ostatni guzik – nic nie może zawieść. Dzień ożenku jest zwykle dopracowany w najmniejszym detalu. Istotnym elementem jego oprawy jest auto, którym narzeczeni pojadą na uroczystość zaślubin – staje się ono odpowiednikiem ekskluzywności.

Auto do ślubu – droga do kościoła dawniej i dziś

Obecnie przyjętym zwyczajem jest, by państwo młodzi pokonali drogę na uroczystość autem. Kiedyś był to wóz zaprzężony w dwa przystrojone rumaki. Jednak wraz z pojawieniem się rewolucji przemysłowej rumaki zostały wyparte przez samochody. Samochód do ślubu jest szczegółem, który ma zostać zapamiętany przez zgromadzonych członków rodziny i znajomych. Ale prócz spodziewanej, godnej oprawy, samochód jest po prostu szybką metodą dotarcia do celu. Tym bardziej obecnie, kiedy to nie przemieszczamy się już tylko w granicy małego obszaru zamieszkania, ale często przemierzamy przed ceremonią kilka lub kilkanaście kilometrów – wszakże w dzisiejszych czasach droga z kościoła do restauracji przebiega zazwyczaj przez studio fotograficzne.

Co wybrać – zabytkowe auto czy luksusowy Mercedes do ślubu?

Na wybór odpowiedniego pojazdu mają wpływ obecny trend oraz indywidualne upodobania. Zwykle większość wstępujących w związek małżeński preferuje samochody z aktualnej oferty uznanych marek, takich jak Mercedes. Na rynku usług transportowych dedykowanych młodej parze zauważymy także auta z najnowszej oferty salonów, jak i te retro. Młode pary najczęściej wybierają nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w dyskretnej, eleganckiej czarnym kolorze. Całość powinna stanowić doskonałą harmonię, więc wytworne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie aut do ślubu oferują młodym parom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która poprowadzi samochód jest także gwarantem powodzenia naszej uroczystości. Dlatego potrzebny jest profesjonalny kierowca, który bezpiecznie dowiezie nas do urzędu, przy czym będzie dyskretny i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.