Jak współpracować z architektem?

Jak współpracować z architektem?

Skontaktuj się z architektem Kraków

Wzniesienie domu to niewątpliwie najważniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Powinniśmy więc starannie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z usług fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie efekty dadzą podejmowane przez nas wysiłki, ma niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę co prawda nabyć stworzony już projekt, ale chcąc zyskać gwarancję, że budynek będzie taki jak nam chodziło, warto skorzystać z usług architekta. Ze względu na to, że większość z nas nie wie, czym rzeczywiście się zajmuje, warto napisać na ten temat parę zdań.

Rozmowa z architektem – o czym warto wiedzieć?

To, czy realizacja spełni konkretne oczekiwania, zależy zwłaszcza od skutków rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta powinniśmy wiedzieć, czego spodziewamy się po budowanym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Należy również zapoznać się z najistotniejszymi ustawami na temat budowy domu – przez to łatwiej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się stresować, ponieważ w razie problemów możemy liczyć na jego pomoc.

Co jest zadaniem architekta?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ów projekt będzie rozpatrzony przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny być w nim zawarte rozwiązania, na jakich będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas odbioru inwestycji. Zawartość obu projektów ustalają specjalne przepisy.

Nasze dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]