Hosting dla Wordpress powinien być szybki i bezpieczny

Hosting dla WordPress powinien być szybki i bezpieczny

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, XOOPS, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, bowiem w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy mają specjalistyczną wiedzę zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Czemu WordpPress jest obecnie popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył przede wszystkim jako oprogramowanie, na którym bez trudu i w mgnieniu oka można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnio również sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także zarządcom portali społecznościowych. Fundamentalną zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie modyfikować wygląd strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu backupu, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy bądź śledzeniu statystyk odwiedzin strony. Warto podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia ogromną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd też regularne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać dostawcę hostingu na WordPress?

Szukając hostingu strony dla WordPress trzeba powierzyć go dostawcy, który ma odrębna usługę dla tego systemu zarządzania treścią. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez ograniczenia transferu. Warto zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i wydajnych dysków SSD, regularnie tworzy kopie zapasowe danych, zapewnia bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii oferuje całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość zakupu i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do monitoringu działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o zrozumiały i rozważny cennik.