Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Na www.badaniabielsko.pl zamówisz badania psychologiczne Bielsko

Na sytuację na drogach w szczególnej mierze rzutują kwalifikacje prowadzących poruszające się po nich auta. Naprawdę istotne jest to w przypadku kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i autobusów. W ich sytuacji ważne są tak kwalifikacje, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego powodu przedstawiciele tych profesji zgodnie z prawem muszą regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto zatem napisać na ten temat parę zdań. Jak często muszą być wykonywane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Czego oczekiwać na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co 5 lat. Ta reguła nie dotyczy jednak specjalistów, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – muszą wszak przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania osobowości. Mają one formę konwersacji z badanym, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w skrajnych sytuacjach. Następna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś potem przeprowadzane są testy na specjalnych maszynach, podczas których sprawdzana jest percepcja prędkości, zdolność szybkiego reagowania podzielność uwagi i widzenie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę podczas badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa wizytę ze specjalistą, który w jej czasie powiadamia go, czy przeszedł badanie. Co ważne, powinniśmy pamiętać, iż nie dla każdego ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców możemy jednak trochę podnieść. W jaki sposób? W internecie dostępne są liczne filmy prezentujące działanie maszyn, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by wcześniej sprawdzić, jak one działają.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]