Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde schorzenia jamy ustnej możemy wyeliminować tradycyjnymi metodami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku uszkodzonych dziąseł, potrzeby wykonania implantów lub mostów, znacznych uszkodzeń uzębienia oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu owrzodzenia lub nowotwory. Jakie techniki są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów lub narośli – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Warto więc napisać kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest na pewno to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma też nastrój w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w internecie lub wśród bliskich.