Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Na lastrada.pl dowiesz się, komu zlecić catering świąteczny Katowice.

Koniec grudnia to okres, który spędzamy głównie z bliskimi, jednakże spotkania świąteczne urządzane są również w firmach. W wielu przypadkach personel firmy organizuje je sam, osobiście przygotowując bożonarodzeniowe dania, lecz w dużych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie przy przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Typowe świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole powinny zostać podane standardowe świąteczne dania. To głównie ryby, np. chrupiący filet z łososia czy też karpia, a także zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa grzybowa. Nie powinno brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które na ogół podawane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, między innymi bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Warto także zadbać o słodki specjał na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, makowiec lub kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny dla pracowników – wybierz potrawy, które wszystkim smakują

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie trzeba zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć termin spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe ustalenie prawdopodobnej liczby gości imprezy, a tym samym pomoże zamówić trafną ilość porcji. Dobrze jest porozmawiać z załogą o menu i wespół zamówić te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest też to, by dowiedzieć się czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które znajdują się w wypiekach, albo są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większość grudnia, lecz nie zalecamy robić tego w ostatniej chwili.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]