Budujesz dom? Zleć usługi geologiczne

Budujesz dom? Zleć usługi geologiczne

Wznoszenie domu to niełatwe wyzwanie. Trudności pojawiają się już na etapie przygotowania inwestycji. Poza kwestiami formalnymi, musimy bowiem pamiętać o sprawdzeniu gleby w miejscu, w którym planujemy wybudować dom. Naprawdę istotne okazują się między innymi zawartość wilgoci w glebie, skład ziemi oraz jej spoistość. Jak sprawdzić, czy teren umożliwia wybudowanie domu, czy też niezbędne są dodatkowe działania? Należy zlecić to geologowi, który po przeprowadzeniu właściwych ekspertyz określi bezpieczeństwo konkretnej budowy. Jak więc to wykona? Jak znaleźć specjalistę, który oferuje usługi geologiczne dobrej klasy?

Usługi geologiczne – co to jest?

Początkowym etapem w przypadku usług geologicznych będzie wykonanie nawiertów. Umożliwia to pobranie próbek gruntu oraz wód znajdujących się pod gruntem i ich późniejsze przebadanie w laboratorium. Rezultaty tych badań sporo mówią o tym, czy gleba umożliwia wzniesienie domu, czy też należy wykonać któreś działania. O tym, jak zbudowana jest gleba na działce powiedzą też rezultaty sondowania statycznego oraz dynamicznego, czyli badań wykonywanych z wykorzystaniem fachowego sprzętu. Wszystkie rezultaty muszą być zawarte w wykonanej następnie ekspertyzie.

Usługi geologiczne – kto przeprowadzi?

Powinniśmy przy tym pamiętać, iż tego rodzaju badania powinny zostać przeprowadzone jedynie przez geologa mającego właściwe uprawnienia. Aby je uzyskać i móc świadczyć usługi geologiczne, powinniśmy ukończyć studia wyższe, co oznacza, że korzystając z usług geologa mamy pewność, iż usługi geologiczne dadzą wymierne rezultaty. Jeżeli poza tym istotna będzie dla nas również kompleksowa obsługa oraz niedługie terminy, dobrze zwrócić się o pomoc znajomych, którzy wcześniej wykupili usługi geologiczne lub wyszukać komentarze poprzednich klientów w internecie.