Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Jeśli szukasz paneli drewnianych podłogowych, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś odstawić je na kilka dni – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna rada – najlepiej robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pokoju. Należy zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]