Komfortowa wielogodzinna gra – o fotelach gamingowych

Komfortowa wielogodzinna gra – o fotelach gamingowych

Wertując katalogi sklepów z meblami coraz częściej znajdziemy w ich ofercie strony prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Wielu konsumentów najczęściej nie dostrzega różnic między fotelami do grania a fotelami do pracy przy biurku, ale zagorzali gamerzy wiedzą, iż odpowiednie krzesło gamingowe jest niezbędne, bo zdecydowanie zwiększa komfort rozgrywki.

Krzesła dla graczy – trwałość, stabilność i możliwość regulacji

Przez minione 30 lat gry komputerowe zyskały oszałamiającą popularność i w mgnieniu oka przeniosły się z salonów gier do mieszkań graczy. Zaistniał również e-sport i coraz więcej osób nie tylko po prostu włącza gry dla zabawy, ale wręcz przesiaduje przed ekranem komputera setki godzin w roku trenując do ważnych zawodów. Z tego też powodu potrzebne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których nadrzędną funkcją jest danie graczom solidnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu jak największej wygody w czasie wielogodzinnych sesji. Co więc wziąć pod uwagę przy wyborze fotela gamingowego? Przede wszystkim sprawdź, w jakim stopniu pozwala on na ustawienie elementów wpływających na jego funkcjonalność, czyli na wysokość podłokietników, zagłówka i siedzenia, rozstawienie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi czy kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Ważne są też tworzywa z jakich wyprodukowany został taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały nawet na ogromne obciążenia, a na powierzchniach stykających się bezpośrednio ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) powinien być pokryty materiałem, który nie wywoła zadrapania ani podrażnienia skóry.

Z czego biorą się różnice cen krzeseł gamingowych?

Cena krzesła gamingowego nie jest niska – koszt zakupu najtańszych produktów tego typu oscyluje na poziomie 300 zł, natomiast w przypadku modeli wysokiej jakości może znacznie przekroczyć granicę 1000 zł. Z czego wynika takie spektrum cen? Tanie modele foteli gamingowych są wyprodukowane z materiałów gorszej jakości i przeważnie dają nieznaczną możliwość regulacji, jednakże bez problemu spełnią potrzeby osób, które spędzają przed komputerem maksymalnie kilka godzin tygodniowo. Modele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy mogą wytrzymać wysokie obciążenia (nawet do 120 kg!), są często pokryte bardzo wytrzymałą naturalną skórą mają większy zakres regulacji poszczególnych elementów, a także posiadają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, kieszenie na drobiazgi czy zaczepy na napoje.