Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości wytwarzają jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą niemiłe zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek wydzielania się ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak ekrany, komputery czy kopiarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym papierosowy czy niebezpieczne drobnoustroje i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, szpitalach, biurach czy placówkach oświaty, a więc wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.