Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Polacy pomału przekonują się, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM2.5, roztocza, sadzę czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy miejscu pracy?

Jak duża jest skuteczność oczyszczaczy powietrza?

Współcześnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz łatwe w użyciu.