Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

Kurs gotowania dla dzieci - tu poznasz pełną ofertę.

Dzieci lubią pomagać nam w kuchni – przystrajać ciasta czy wybierać i podawać składniki. Chcesz rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czemu warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci nie tylko zyskują pożyteczne umiejętności, ale , co najważniejsze, uczą się samodzielności i kształtują swoją kreatywność. A zarazem wyśmienicie się bawią. Nauka nieskomplikowanych przepisów, wybieranie i mieszanie składników oraz łączenie ulubionych smaków – to wszystko powoduje, że maluchy z entuzjazmem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakie stosuje się w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach biorą udział także rodzice, jest to zatem wspaniała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem degustować to, co udało się stworzyć.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania trwają trzy godziny i odbywają się w Krakowie. W czasie kursu maluchy szykują deser i danie główne. Młodzi entuzjaści sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia przystrojonej świeżymi dodatkami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, ewentualnie przyrządzić smaczny makaron na słodko lub słono. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również wyborny deser – mus z mascarpone oraz lodami truskawkowymi. Nauka powiązana z zabawą to najlepszy sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych potraw przynosi pociechom moc satysfakcji. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z pasją przykładać się do pieczenia znakomitej pizzy czy dekorowania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje profesjonalny szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Nasze dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]