Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę kursu Photoshop w dobrej cenie.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego oraz postaci stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się przyswoić sobie popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie programy można wykorzystać?

Istnieje sporo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się głównym oprogramowanie artystów oraz game developerów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak przykładowo GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych temperą, farbami akwarelowymi lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji programu

Na ogół uczenie się digital paintingu przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, aczkolwiek aby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a jednocześnie poznać niezbędne metody korzystania z pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]