Zwiedź Pieniny inaczej – spływ kajakowy po Dunajcu

Zwiedź Pieniny inaczej – spływ kajakowy po Dunajcu

Spływ kajakowy Dunajcem to wspaniała metoda spędzania wolnego czasu, którą docenią wszyscy entuzjaści czynnego wypoczynku. Spływ kajakowy po Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica zapewnia niezapomniane przeżycia i sporą dawkę adrenaliny. Propozycja jest przeznaczona dla przeróżnych grup turystów – zarówno rodzin, osób indywidualnych, jak i firm, które chcą zorganizować integrację dla zatrudnionych zespołów. Organizujesz podróż w góry i na trasie Twojej wycieczki znajduje się Zakopane? Spływ po Dunajcu to atrakcja, której nie możesz pominąć.

Czy warto zdecydować się się na spływ kajakowy po Dunajcu?

Dunajec to rzeka, która gwarantuje doskonałe warunki do praktykowania kajakarstwa, a rozwinięta baza turystyczna będąca w pobliżu powoduje, iż spływ Dunajcem jest niesłychanie popularną odmianą spędzania wolnego czasu. W rzece występują także rozmaite gatunki ryb, które można dostrzec w czasie spływu, a bajkowe krajobrazy zachwycają. Trasa wiedzie przez Pieniński Park Narodowy, co pozwala na obserwowanie dzikiej przyrody w z bliska. Żeby uczestniczyć w spływie, niezbędne jest stosowne przeszkolenie oraz podpisanie regulaminu wypożyczalni. Pontonami sterują doświadczeni instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników.

Spływ na Dunajcu – wypoczynek w sercu Pienin

Organizator spływów kajakowych po Dunajcu proponuje klientom do wyboru 3 pakiety – Basic, Active oraz Comfort. Turyści mają zagwarantowane pełne wyposażenie – gumowe kajaki Gumotex Palava bądź polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram, kaski, kamizelki, wiosła oraz szczelne opakowania. Ze sobą należy wziąć sportowe obuwie, koszulkę oraz spodenki do przebrania, a także ręcznik. Oprócz tego w pakiecie Comfort zapewniony jest transport busem ze Szczawnicy.