Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa skieruj się tu

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel wielu turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych doznań na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Podróżników zachęcają w głównej mierze znikające już lodowce, malownicze widoki, jak również sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy też zrobić zapas medykamentów zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed zarażeniem się uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty, a także nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]