Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta wyprawy w Himalaje, zajrzyj na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to wiele czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Kłopoty sprawia też sama organizacja podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]