Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak dobrej oferty trekkingów górskich!

Wyprawy w góry mogą mieć wiele postaci. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jednakże za nieraz gigantyczny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry Europy, dużym powodzeniem szczycą się Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]