Tenis dla dzieci

Tenis dla dzieci

Chcesz skorzystać z oferty szkoły tenisa dla dzieci Kraków? Koniecznie zajrzyj na www.teniskrakow.pl/treningi/

Aktywność fizyczna jest niezbędna i zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują sport. Jak zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru mamy mnóstwo różnych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla dzieci, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, efektywną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są także treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie technikę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasze dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]