Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Poszukujesz więcej wiadomości o wyprawach? Świetnie trafiłeś! Wejdź tu

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte trudności mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Ogromną popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]