Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Zobacz Dolomity trekking na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby, które często uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem pragną zasmakować ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, jeżeli można zachwycać się oszałamiającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – masyw górski dodany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną ilością baszt skalnych, poszarpanych grani oraz stromych turni, które w ciągu dnia pod wpływem słońca zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują bardzo strome stoki, wysokie pionowe skalne ściany i liczne urwiska, wytyczono w nich również mnóstwo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

Averau i szczyty Dolomiti di Sesto – co warto zobaczyć na trekkingu w Dolomitach?

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie urzeknie przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach wyposażonych w liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego rodzaju jest tak opracowany, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić również ciekawie zimowe miesiące, przemierzając mniej strome obszary na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime i Tofanów.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]