Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Dowiedz się więcej o trekkingach

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zwykle takie umiejętności – w różnych górach wytyczono wszak szlaki, z którymi upora się dowolny miłośnik gór – jeśli oczywiście będzie wyposażony w właściwe akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie również pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są niekiedy organizowane w bardzo technicznym terenie, co powoduje, że potrzebne okazują się narzędzia ułatwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, ponieważ gwarantują stabilizację również na śliskich trasach – a na wielu górach spotkać je możemy również latem. Na stromych podejściach pomocny będzie także czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne będą właściwe kwalifikacje – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bez ryzyka pokonać trasę.

Najczęściej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w wysokich pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę zaś udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Broad Peak oraz Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]