Zadaszenia tarasowe – nowoczesne pergole lamelowe i materiałowe

Zadaszenia tarasowe – nowoczesne pergole lamelowe i materiałowe

Jeśli chcesz zamówić pergolę lamelową w Warszawie, odwiedź tę stronę.

Masz swój dom z ogrodem i chcesz dobrze spożytkować tę przestrzeń, aby stała się przydatna do granic możliwości? Pragniesz przebywać sporo czasu na świeżym powietrzu, nie tylko w pogodne dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, które dają możliwość korzystać z takiego wypoczynku bez względu na warunki atmosferyczne.

Pergola tarasowa – osłona przed opadami deszczu oraz promieniami słońca

Pergole mogą być elementem stałym bądź mobilnym, innymi słowy rozkładanym i składanym w zależności od potrzeb, jednak użytkownicy prywatni na ogół decydują się na modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany obiektu tworzy zadaszony taras, co na ogół znacznie powiększa przestrzeń użytkową domu. Zadaszenie tarasowe ochrania mieszkańców i umieszczone pod nim meble przed promieniami słońca oraz deszczem. Wiele oferowanych w sprzedaży projektów pergoli tarasowych można postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako autonomiczny obiekt wkomponowany w układ ogrodu. Wypada wspomnieć, że niektóre wzory pergoli tarasowych można założyć także w przestrzeni pomiędzy dwoma murami. Dzisiaj pergole tarasowe wytwarzane są z odpornych na korozję i mocnych stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia w pełni zbudowane z drewna to już rzadkość.

Najnowsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają dość szerokie możliwości przystosowania ich pod względem wielkości czy barwy i rodzaju poszycia. Osoby niezmiernie wymagające bez przeszkód znajdą też modele wyposażone w pomocne udogodnienia, między innymi oświetlenie LED, wydajne systemy odprowadzania wody, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota to obecnie standard, aczkolwiek w dalszym ciągu dostępne są pergole ustawiane manualnie.

Pergola lamelowa czy materiałowa?

Osoby, które zdecydowały się na kupno pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – lamelowe i materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, innymi słowy “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Można sterować kątem ustawienia lameli, dostosowując tym samym ilość promieni słonecznych wpadających przez dach albo całkiem go zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (najczęściej jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Zadaszenie da się zupełnie otworzyć albo zamknąć, względnie zostawić je częściowo odkryte. Każde z tych rozwiązań świetnie się sprawdzają, dlatego wybór konkretnej opcji jest zależny tylko od preferencji nabywcy i jego indywidualnego wyczucia estetyki.

Nasze dane teleadresowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]