Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki Peri kupisz na sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Zwykle stosuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wtedy są one potrzebne do tego, żeby nadać im stosowny kształt i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie otworów na okna, bramy i drzwi. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je nabyć.

Typy szalunków

Najstarszym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z desek drewnianych czy też grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, która po rozebraniu może zostać użyta powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – większa część wykonawców oraz inwestorów wybiera więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wytworzone z metalu, sklejki bądź drewna, a także łączyć w sobie 2 lub 3 surowce. Zwykle jednakże stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają narożniki, łączniki, głowice ze stalowe lub aluminiowe i belki.

Wypożyczenie szalunków – kiedy warto?

Podmioty często parające się pracami budowlanymi mają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku zespołów, które zazwyczaj świadczą inne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających postawić jeden obiekt. Zakup wszelkich elementów potrzebnych do skonstruowania szalunku nie byłby opłacalny . Znacznie mądrzejszym wyjściem jest wynajęcie szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]