Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Podpory Peri zamówisz na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są używane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także części wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, nowatorskimi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]